Okinawan Kempo

o OKINAWAN KEMPO

Kara-te  pusta ręka…

W co jest uzbrojona pusta ręka?

Systemy walki są jak ludzie – bardzo różnią się od siebie. Prowadzą różnymi ścieżkami do jednego celu, którym jest ochrona życia i zdrowia. Karate Okinawan Kempo spośród tych wszystkich systemów ma tą zaletę, że wiedzę wpaja się w ciało za pomocą oryginalnych kata otwartych dłoni, czyli form w które włożone zostały techniki obrony i ataku.

Czym jest Karate Okinawan Kempo?

Okinawan Kempo Karate rodowodem sięga siedemnastego wieku a rodziny od których pochodzi przekaz wywodzą się z czasów wolnego Królestwa Ryukyu (Okinawy). Mijający czas pozwolił na dopracowanie technik w zaciszach szlacheckich domów królestwa Okinawy. Sprawdzenie ich skuteczności odbywało się w ogniu walki oraz w ochronie dworu królewskiego i samej rodziny królewskiej Króla Okinawy.

Lata doświadczeń pozwoliły stworzyć „KATA” czyli specjalny układ ruchów. Zgłębianie ich w systemie Okinawan Kempo daje możliwość nauczenia się technik obronnych które podczas konfrontacji powodują to, że ciało przeciwnika dla niego samego staje się wrogiem. Karate Okinawan Kempo jest systemem, w którym adept trenując kata jest w stanie wynieść swoje umiejętności do rangi sztuki. 

 

System Okinawan Kempo – dla kogo?

„Jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana”.

Zmieniają się czasy i ludzie, zmienia się ich wiek, mentalność oraz zmieniają się możliwości ciała. Mimo tego wszystkiego wartością nadrzędną jest ochrona życia. Ten fakt jednoczy najbardziej. Czy jest się młodą kobietą, starszym mężczyzną, sportowcem czy kanapowcem każdy chce chronić swoje zdrowie i życie. Tym wszystkim osobom naprzeciw wychodzi Okinawan Kempo.

Konstruowany przez wieki system zawiera w sobie wiele technik obronnych i faktycznych sposobów ich wykorzystania. Jest on dla każdego, kto chce się rozwijać w umiejętnościach ochrony życia i zdrowia. 

Co można zyskać trenując Okinawan Kempo?

Rozpoczynając naukę poznaje się proste i skuteczne techniki obronne. Dzięki tym technikom uczy się budowy swojego ciała jak i ciała przeciwnika, jego  słabych i mocnych stron. Poznaje się też kulturę w której powstała ta sztuka walki i w jaki sposób patrzyła na ochronę życia i zdrowia. Osadzenie technik w kata ma tą zaletę, że adept po nauczeniu się sekwencji poszczególnych ruchów ma możliwość pozyskania i rozwijania technik obronnych w nich zawartych.  W miarę wpajania w ciało ruchów z kata jest w stanie zastosować techniki w coraz to bardziej skomplikowanych i wymagających konfiguracjach. W dojo, podczas treningu sprawdza się je symulując sytuacje zagrożeń z „ulicy”. Studiując kata, które mają wielopoziomową złożoność, adept rozwija ciało i umysł. Dzięki nim poznaje bloki, dźwignie, uderzenia oraz rzuty.  Trenując je raz za razem zwiększa swoją precyzję i szybkość tym samym wpajając technikę pokonuje własne słabości.

 

Treningi

Wtorek
17:45 – 19:30

Na wizytówkę

Kazimierz Mikita

3 DAN

Karate trenuję od 2012 roku. Zainteresowała mnie skuteczność i możliwości tejże sztuki walki. Od 2015 roku działam jako instruktor Karate Okinawan Kempo prowadząc dojo w Przemyślu. Działając i trenując pod opieką instruktorów Międzynarodowej Federacji Okinawskiego Kempo zdobyłem czarny pas podczas letniego obozu w Czechach w 2016 r. Stopień drugiego dana zdobyłem w 2018 roku, podczas dwutygodniowego pobytu w Japonii na Okinawie. Certyfikat otrzymywałem od naszego rodaka, założyciela MFOK Hanshiego Piotra Ciećwierza (9 dan) oraz od Hanshiego Tetsuhiro Hokama (10dan).

W chwil obecnej posiadam trzeci dan który zdobyłem w 2022 r. podczas letniego zgrupowania w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem.

 

Poza sztukami walk posiadam następujące uprawnienia:

– Instruktor rekreacji ruchowej – Taktyka i Technika Interwencji

– podyplomowe „Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna”

– podyplomowe „Przygotowanie pedagogiczne”

– przewodnik turystyczny terenowy po województwie podkarpackim,

– prowadzący Strzelanie w LOK,

Link do strony MFOK

https://okinawankempo.com/

Jak Wyglądają zajęcia

Galeria Okinawan Kempo

Scroll to Top